SABEL SAMT VÄRJA, 18/1900-tal.

406056. SABEL SAMT VÄRJA, 18/1900-tal.

Värja. klingans längd 84 cm
Sabel. Klingans längd 78 cm.

Värja med slitage och avbruten spets. Balja saknas
Sabel med omfattande skador på klingan.Balja saknas
Även mindre skador på handtagen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Värja. klingans längd 84 cm
Sabel. Klingans längd 78 cm.

Antal besök: 1 624