FÄLLBORD, Mälardalen, alrot, 1700/1800-tal.

405875. FÄLLBORD, Mälardalen, alrot, 1700/1800-tal.

Fanerat med alrot, svärtade ben. Höjd 74 cm. Diameter 88 cm.

Åldersrelaterat bruksslitage. Mindre slagmärken, enstaka färgbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 226