PELARBORD, 2 st, drickamålade (mahognyimitation), sent 1800-tal.

405694. PELARBORD, 2 st, drickamålade (mahognyimitation), sent 1800-tal.

På tre- samt fyrdelade fötter.
Det ovalas mått, höjd 74,5, längd 76, bredd 49 cm.
Den andras mått, 65 x 42 cm, höjd 68,5 cm.

Bruksslitage, smärre färgsläpp.

Gör en kostnadsfri värdering!

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 729