4054812. BARSKÅP, barockstil 1800/1900-tal.
Brunbetsat lövträ, tvådelat. Kolonnformade dekorelement, överdel med spegel och glasinredning, på kulformade fötter. Längd 67,5, djup 30, höjd ca 134 cm.
Fuktfläckar(toppen), bruksslitage, ytslitage, smärre repor och märken.