HANNA PAULI. Porträtt av kvinna.

4053955. HANNA PAULI. Porträtt av kvinna.

Kol och pastell på papper, 57 x 41,5 c. Rammått 61 x 46 cm. Signerad Hanna Pauli och daterad Florens 1907.

Pappret nedlimmat i kanterna mot kartong.

Hanna Pauli (1864–1940)

Tema

Kvinnliga konstnärer - Skapande under 150 år

Gör en kostnadsfri värdering!

Hanna Pauli (1864–1940)

Tema

Antal besök: 1 309