TALLRIKAR, porslin, Gefle och Rörstrand, 1960-tal.

405383. TALLRIKAR, porslin, Gefle och Rörstrand, 1960-tal.

2 tallrikar, diameter 24 cm, "Bimbo", Rörstrand
1 tallrik, diameter 23 cm, "Spinett", Gefle
1 tallrik, diameter 24 cm, "Polar", Gefle
2 djupa tallrikar, diameter 21 cm, "Polar", Gefle
3 tallrikar, diameter 24 cm, "Hjärter", Gefle
1 tallrik, diameter 24 cm, ""Aveny", Gefle
1 djup tallrik, diameter 19,5 cm, "Pigg", Gefle.

Delar med krackelering samt dekorslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 7 602