SERVERINGSBESTICK, 2 delar, silver, V. Christensen, Köpenhamn, 1870, samt Johan Lindgren, Gävle, 1800-tal.

4049162. SERVERINGSBESTICK, 2 delar, silver, V. Christensen, Köpenhamn, 1870, samt Johan Lindgren, Gävle, 1800-tal.

Serveringssked, längd ca 23 cm, vikt ca 80 gram, V. Christensen, Köpenhamn, 1870. Stämplad. Dekor med skalbagge.
Ströare, längd ca 23 cm, skaft i trä, Johan Lindgren, Gävle, 1800-tal. Stämplad.

Slitage, bruksspår. Knopp saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 162