404799. WERNIE MATTMANN. Åskväder landskap med vattendrag. Samtida Impressionism.
Wernie Mattmann (1900-talsmålare); Olja på duk, signerad och daterad 1978 r. Mått ca ram 118 x 89 cm, målning 100 x 70 cm. Origiginalbrev bifogas.
åldersspår, fernissa något smutsig. Ram med åldersspår.