1 clutch med pärlbroderier, ca 1960, etikettmärkt Contessa Francesca original, made in Hongkong. ca 22,5 x 11,5 cm.
7 silversmycken.
1 rosettformad brosch i silver med markasiter, omkring 1940.
1 camébrosch i förgylld mässing, omkring 1910.
1 brosch med mikromosaik, omkring 1900.
1 brosch i 835 silver med oval karneol, omkring 1900.
1 brosch med emaljdekor i form av ros, omkring 1900.
1 par örhängen, halmarbete, omkring 1930/40.
1 par örhängen med skruv i silver och imitationspärlor, Carlson K & E, Göteborg, omkring 1930/40.
1 ring i mässing med gröna simulantstenar, storl ca 18, omkring 1900.
Halskedja och hänge i silver med grön simulantsten och markasit, omkring 1920.
Hänge i 830 silver med blå simulantsten och markasit med halskedja, omkring 1920.
Hänge med genombruten dekor i silver och markasiter, medföljande halskedja i 835 silver, omkring 1930/30.
Armband i 830 silver med markasiter, säkerhetskedja, omkrets ca 17,5 cm.
1 par örhängen i 935 silver och markasiter, senare omgjorda med stift.
Bruksslitage.
7 silversmycken.
Bruksslitage.