TAKKRONA, gulmetall, med prismor, totalhöjd ca 65 cm, 1900-talets andra hälft.

403926. TAKKRONA, gulmetall, med prismor, totalhöjd ca 65 cm, 1900-talets andra hälft.

Elektrifierad med fyra ljuspunkter, samt med fyra ljusarmar.
Diameter 42 cm.

Bruksslitage, prismor ej genomgångna, ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 42 cm.

Antal besök: 658