TAKKRONA, gulmetall, med prismor, totalhöjd ca 65 cm, 1900-talets andra hälft.

403926. TAKKRONA, gulmetall, med prismor, totalhöjd ca 65 cm, 1900-talets andra hälft.

Elektrifierad med fyra ljuspunkter, samt med fyra ljusarmar.
Diameter 42 cm.

Bruksslitage, prismor ej genomgångna, ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 42 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 761