SPEGEL samt KONSOLBORD, gustaviansk stil, 1900-talets första del.
403690. SPEGEL samt KONSOLBORD, gustaviansk stil, 1900-talets första del.
Fassettslipat glas. Krönt med rosett. Förgylld ram av trä. Konsolbord med stenskiva. Spegelns mått: 145 x 60 cm. Konsolbordets mått: längd 64 cm bredd 27 cm höjd 73 cm.