HANDKANON, Kina, 1700/1800-talet, brons.

4036070. HANDKANON, Kina, 1700/1800-talet, brons.

Gjuten handkanon i brons, kartusch med kinesiska tecken vd fänghålet.

Längd: 36,5cm.

Ålders- och bruksslitage, slipmärke.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd: 36,5cm.

Antal besök: 675