HUGGARE, svensk, m/1748-1856.

HUGGARE, svensk, m/1748-1856.
403346. HUGGARE, svensk, m/1748-1856.

P-stämplad klinga med blodränna. Läderbalja. Klingans längd ca 59, total längd exkl balja 73 cm.

Slitage och märken, spets något böjd.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 6 309