KANNA, "Skultuna" och LJUSSTAKAR, ett par "Nils Petter Linderberg", 1800-tal.

403334. KANNA, "Skultuna" och LJUSSTAKAR, ett par "Nils Petter Linderberg", 1800-tal.

Kanna stämplad "3/8 K S.B", Ljusstakar mäkt N.P.L., höjd 19,5 cm.

Slitage. Anlupet. Bucklor vid foten på ljusstakarna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 857