FICKUR, 18k guld, "mormorsur", 1900-talets början.

403329. FICKUR, 18k guld, "mormorsur", 1900-talets början.

Stämplat "Remontoire, Ancre ligne droite, Spiral Breguett, Balancier Coupe, 25 rubies, No 27650", diameter 20,5 mm, vikt 39 gram.

Bruksslitage. Fungerar men kuggar över vid uppdragning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 281