CREMEKOPP, porslin, meissen, 1700-tal.

402918. CREMEKOPP, porslin, meissen, 1700-tal.

Proveniens: Greveätten Lewenhaupt
Cremekopp med lock samt fat med hög kant.

Fat med avslag samt kopp med spricka, knopp med lagning, dekorslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 453