STOL. Gustavianskt provinsarbete, 17/1800-tal.

40253. STOL. Gustavianskt provinsarbete, 17/1800-tal.

Vitmålad, genombruten ryggtavla, skuren dekor med bl.a bladhölster.

Bruksslitage, senare förstärkning vid stolens sarg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 761