402504. VÄGGPLAKETTER / MEDALJONGER, 5 st, keramik, P. Ipsen, Köpenhamn, Danmark, 1800-tal.
Stämplade "P. Ipsen, Kjøbenhavn, Eneret". Olika motiv i relief efter Bertel Thorvaldsen. Diameter 22,7 - 25,7 cm.
Bruksslitage, större plakett med nagg på pojkens fot, samt mindre en plakett med nagg i kanten.