402500. SKEDAR, 2 st. silver, Mikael Sedelin (1788-1807), 1807, samt Pehr Sedelin (1810-1826), Sundsvall. Vikt 109 gram.
Sked, Mikael Sedelin (1788-1807), stämplad "MSL, kattfot, A3, Sundsvalls ortstämpel" . Längd 22,3 cm.
Sked, Pehr Sedelin (1810-1826), stämplad "PSL, kattfot, otydlig årsstämpel, Sundsvalls ortsstämpel". Längd 21,5 cm.
Slitage. Märken. Repor.