402210. SALONGSGRUPP, 4 delar, gustaviansk stil, 1800/1900-tal.
Soffa längd 109, rygghöjd 102, sitthöjd 45, sittdjup 50 cm
Karmstol rygghöjd 99, sitthöjd 25, sittdjup 49 cm
Stolar rygghöjd 89, sitthöjd 45, sittdjup 39 cm.
Bruksslitage, färgbortfall, senare omklädda och bemålade, en stol ranglig. Tyget med mindre fläckar samt någon del med löst tyg i kanterna.