Silverljusstakar, höjd 14 cm, driven dekor med blommor, lösa ljusmanschetter, stämplad med 830s och kattfot, totalvikt 270 gram.
Nysilverljusstakar, höjd 16 cm, rokokostil, fyllda bottnar.
Bruksslitage, minnesgravyrer.
Bruksslitage, minnesgravyrer.