BOJAN samt LOCKURNA, Kina, 1900-tal.

401762. BOJAN samt LOCKURNA, Kina, 1900-tal.

Bojan höjd 21 cm, blåvit dekor med blommor.

Lockurna, höjd 15 cm, polykrom dekor med figurer och blommor.

Bruksslitage, smärre tillverkningsdefekter.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 5 231