MATSERVIS, 70 delar, porslin, Tyskland, 1900-talets första del.

401713. MATSERVIS, 70 delar, porslin, Tyskland, 1900-talets första del.

Matservisen består av 12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 förrättstallrikar, 11 assietter, 1 kaffekanna, 1 sockerskål med lock, 1 gräddkanna, 10 kaffekoppar med 9 underfat, 1 terrin med lock, 1 såssnipa, 6 serveringsfat i olika storlekar samt 2 serveringsskålar i olika storlekar.

Bruksslitage, enstaka spricka samt lagning. Smärre nagg kan förekomma.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 806