4016423. MARC CHAGALL. Moderskap i Centaure.
Marc Chagall (1887-1985), Maternité au Centaure, färglitografi, 1957, Mourlot 195, signerad och numrerad, exemplar 31/90, ca. 25 x 24 cm, inramad bakom passepartout och glas, med ram ca. 51 x 41 cm.
Ej inramad, något brunad och med små fläckar på övre bladområdet.