MARC CHAGALL. Moderskap i Centaure.

4016423. MARC CHAGALL. Moderskap i Centaure.

Marc Chagall (1887-1985), Maternité au Centaure, färglitografi, 1957, Mourlot 195, signerad och numrerad, exemplar 31/90, ca. 25 x 24 cm, inramad bakom passepartout och glas, med ram ca. 51 x 41 cm.

Ej inramad, något brunad och med små fläckar på övre bladområdet.

Marc Chagall (1887–1985)

Tema

Fine Art and Antiques

Gör en kostnadsfri värdering!

Marc Chagall (1887–1985)

Tema

Fine Art and Antiques

Antal besök: 757