SKEDAR, 19 st, silver, "Gammal Fransk", 1800-tal, vikt 730 gram.

401583. SKEDAR, 19 st, silver, "Gammal Fransk", 1800-tal, vikt 730 gram.

5 st varav 2 märkta C.E.H och 1 F.S längd ca 14 cm.
4 st varav 2 märkta A.A och 2 B.T längd ca 15 cm.
3 st märkta A.Engelfelt längd 20 cm.
5 st märkta R.Wideberg längd 22 cm.
1 st märkt E.Forssman längd 23 cm.
1 st märkt GAB längd 21,5 cm.

Flertalet med graveringar, bucklor, märken förekommer.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 st märkt GAB längd 21,5 cm.

Antal besök: 679