401434. MATSALSMÖBEL, 7 delar, Björk. "Herrgården", Carl Malmsten.
Bord, 1 iläggsskiva. Längd 138.5 cm (+55 cm)
Stolar, 4st.
Karmstolar, ett par.
Stämpelmärkt Åfors Möbelfabrik, Design Carl Malmsten.
Bruksslitage. Bord med repor, slagmärken och fanérskador.
1 ben löst i gängorna. Ligger i möblemanget.