BORDSLAMPOR i gulmetall, ett par, AB Stilarmatur Tranås, 1900-tal.

401426. BORDSLAMPOR i gulmetall, ett par, AB Stilarmatur Tranås, 1900-tal.

Vasformad kropp med kinesieserande dekor i form av drakhänklar, graverad dekor av blommor och fenixfåglar.
Höjd inklusive ljushållare 42 cm.
Ettikettmärkt AB Stilarmatur Tranås Sweden.

Bruksskick
Lösa elljushållare
El ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksskick
Lösa elljushållare
El ej funktionstestad.

Antal besök: 894