VASER, 2 st. Glas, Kosta samt Orrefors, 1900-tal.

401360. VASER, 2 st. Glas, Kosta samt Orrefors, 1900-tal.

Vas, Vicke Lindstrand för Kosta, signerad, höjd 30 cm
Vas, Orrefors, signerad, höjd 24 cm.

Vas Vicke Lindsröm med lite beläggning, i övrigt repor på vasernas undersida.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 754