401262. SERVISDELAR, 9 st, "Pyro", Gustavsberg.
Kannor höjd 17 samt 12.
Uppläggsfat längd 26, 23 samt 20,5.
Såssnipa längd 15.
Underlägg diameter 16,5.
Lock diameter 15 och 9 cm.
Bruksslitage, mindre kannan med nagg vid mynning, underlägg med spricka. Krackelyr, mindre missfärgningar.