HÖRNSKÅP, Swedish grace, 1920-tal.

4011897. HÖRNSKÅP, Swedish grace, 1920-tal.

Fanerat med flammig björk och macassar samt svärtade detaljer i relief på skåpdörr, innanför liggande skåpinredning, fällbar klaff, tre eleganta ben med svarvad dekor och kannelyr. Bredd 90, djup 57, höjd 144 cm.

Slitage, enstaka repor, någon obetydlig fläck.

Nyckel/nycklar finns.

Tema

Från Swedish Grace till Modernism

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Tema

Antal besök: 2 332