Kanna höjd 20. 11 tekoppar höjd 6,5, diameter 10,5. 12 fat diameter 16,5. 12 moccakoppar höjd 4, diameter 6,5. 12 fat diameter 11. Sockerskål. Gräddkanna.
Bruksslitage. Kannan med litet nagg vid pip.