4007210. ETERNA, armbandsur, 18K guld, 1900-tal.
Quartz med datum.
Boettnummer: 111.2140.68S
Diameter: 23 mm
Armband i 18K guld, ej original.
Vikt 27,8 gram.
Fungerade ej vid katalogiseringstillfället. Troligen utgånget batteri. Ingen funktionsgaranti lämnas. Servicehistorik okänd. Bruksslitage och gravyr.