Bing & Gröndahl:
5 kaffekoppar, 6 fat, gräddkanna, dekor av blommor.
11 kaffekoppar, 12 fat, dekor av svenska slott.
1 par ljusstakar.
3 assietter, diameter 17,5 cm samt ett udda lock, "Måsen".
Royal Copenhagen:
5 assietter varav två med guldkant, "Blå Blomst", diameter 17,5 cm.
Bärtallrik "Blå Blomst"
5 assietter, diameter 14,5 cm, "Musselmalet"
4 assietter, diameter 17,5 cm, Blå Blom, Gustavsberg medföljer.
Bruksslitage, naggar.
Bing & Gröndahl:
1 par ljusstakar.
Royal Copenhagen:
Bärtallrik "Blå Blomst"
Bruksslitage, naggar.