YATAGAN, T format grepp, 18/1900-tal.

400213. YATAGAN, T format grepp, 18/1900-tal.

Längd 85 cm, grepp i stål klätt med röd sammet, metallbeslagen balja med graverad dekor, mittdelen klädd med röd sammet.

Bruksslitage, beslagen på baljan något lösa.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 796