TORSTEN RENQVIST. "Ubåten (målad efter en dröm)".

4001540. TORSTEN RENQVIST. "Ubåten (målad efter en dröm)".

Olja på duk monterad på pannå, 22,5 x 33 cm. Signerad T.R

PROVENIENS:
Förvärvad direkt av konstnären av vännen KG Ljungdahl därefter inom familjen.

Små hål efter tidigare uppfästning längs kanterna.

Torsten Renqvist (1924–2007)

Tema

Torsten Renqvist - en privat samling

Gör en kostnadsfri värdering!

PROVENIENS:

Torsten Renqvist (1924–2007)

Tema

Antal besök: 571