SERVISDELAR MEISSEN, 12 delar, lökmönstret, 1900-tal.

400022. SERVISDELAR MEISSEN, 12 delar, lökmönstret, 1900-tal.

Uppsatsskål, höjd 14 cm
Sockersked, längd 21 cm
Lockskål, höjd 15 cm
Såskanna, höjd 16,5 cm, längd 24 cm.
Lockskål, höjd 10 cm, längd 13 cm
Kakfat, diameter 28 cm
Mindre fat, diameter 24 cm
Assiett, diameter, 21 cm
Assietter 2 stycken, diameter 18 cm
Assietter, 3 stycken, diameter 15 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Uppsatsskål, höjd 14 cm
Sockersked, längd 21 cm
Lockskål, höjd 15 cm
Kakfat, diameter 28 cm
Mindre fat, diameter 24 cm
Assiett, diameter, 21 cm

Bruksslitage.

Antal besök: 896