Polykrom dekor.
Skålfat höjd ca 5,5 cm, diameter ca 13,5 cm.
Burk höjd ca 6 cm, diameter ca 8.5 cm.
Skål höjd ca 5,5 cm diameter ca 11,5 cm.
Något nagg.
Brusskslitage.
Polykrom dekor.
Något nagg.
Brusskslitage.