HERIZ MATTA, PERSISK.

HERIZ MATTA, PERSISK.
3996269. HERIZ MATTA, PERSISK.

tidigt 1900-tal, den centrala stiliserade blommedaljongen omgiven av blommotiv och spandreller, på röd botten, innesluten av stiliserad blomkant, 257 cm x 190 cm.

Generellt bra skick, inga större skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 326