Kaffekanna, höjd ca 11 cm.
Såssnipa, längd 11 cm.
Gräddkanna, höjd ca 5,5 cm.
3 kaffekoppar med 3 fat.
Såsskål.
3 djupa tallrikar, diameter ca 14 cm.
3 flata tallrikar, diameter ca 14 cm.
1+1 uppläggningsfat, varv en märkt 1935, längd ca 15 - 17,5 cm.
Medföljer div barnbestick i plast.
Krackeleringar. Slitage. Tillverkningsdefekter. Bestick med slitage och fläckar, färgbortfall.
Kaffekanna, höjd ca 11 cm.
Såssnipa, längd 11 cm.
Gräddkanna, höjd ca 5,5 cm.
3 kaffekoppar med 3 fat.
Såsskål.