3993758. EDUARDO ARROYO. ”Citadin”.
Akvarell och penna på papper
Signerad och daterad 1982. Det är en del av serien ”Toute la ville en parle”.
Källa: Éditions Karl Flinker galleri, Paris; privat samling, Barcelona.
52x40 cm.
I gott skick. Det har inte granskats utanför ramen. Lackerad träram, med små brister.
Akvarell och penna på papper
52x40 cm.