HANDSKRIFT, pergament, 1200-talets mitt.

399313. HANDSKRIFT, pergament, 1200-talets mitt.

Manuskript, pergament, mitten av 1200-talet Mackabéer

Mått: ca. 20x12 (heighex bredd).

Specialhandstil/apokryfaser/MacCabees/pergament/Mycket bra konserveringstillstånd/.

Gör en kostnadsfri värdering!

Auktionshaus von Brühl
Antal besök: 849