GLÖGGSERVIS, 8 delar, Gefle, keramik, 1920/30-tal.

399289. GLÖGGSERVIS, 8 delar, Gefle, keramik, 1920/30-tal.

1 kanna med lock, totalhöjd 16 cm.
1 uppläggningsfat, längd 37 cm.
6 glöggmuggar, höjd 6,5 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

6 glöggmuggar, höjd 6,5 cm.

Bruksslitage.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 963