BESTICK, 91 delar, nysilver, "Franska liljan", 1900-tal.

399217. BESTICK, 91 delar, nysilver, "Franska liljan", 1900-tal.

11 gafflar längd 21 cm
10 gafflar längd 18 cm
5 gafflar längd 15,5 cm
4 gafflar längd 13 cm
29 skedar längd 21 cm
10 skedar längd 18 cm
15 skedar längd 14,5 cm
5 skedar längd 13 cm
2 knivar längd 19 respektive 21 cm.

Bruksslitage samt svärtade.

Gör en kostnadsfri värdering!

11 gafflar längd 21 cm
10 gafflar längd 18 cm
5 gafflar längd 15,5 cm
4 gafflar längd 13 cm
29 skedar längd 21 cm
10 skedar längd 18 cm
15 skedar längd 14,5 cm
5 skedar längd 13 cm

Bruksslitage samt svärtade.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 2 371