MATTA, persisk, Heriz, troligen 1920/30-tal, 325x226 cm.

399202. MATTA, persisk, Heriz, troligen 1920/30-tal, 325x226 cm.

Matta i ull på bomullsvarp
Geometriskt motiv i polykroma färger.

Bruksskick med ställvis hårt slitage och synlig varp
Stadkanter med slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Matta i ull på bomullsvarp

Stadkanter med slitage.

Antal besök: 1 516