399187. BOKHYLLA, 3 delar, teak, Börge Mogensen för Karl Andersson & söner, 1900-talets andra hälft.
Med vitrin, samt s.k duvhål för vinyler (löstagbart).
Längd 135 cm.
Bredd 36 - 54 cm.
Totalhöjd 186 cm.
Bruksslitage, fanérskador, fläckar, solblekt, torrt trä, hål gjort i bakstycke för uttag.