398590. DIVERSE PORSLIN, Rörstrand samt Gustavsberg, 1900-talets andra hälft.
3 delar Dineca.
Uppläggningsskål med lock, Picknick, ett mynningsnagg, totallängd 22,5 cm.
Tillbringare, Bonnie.
Smörbytta, Berså, (missfärgningar).
Bruksslitage, nagg, glasyrsprickor, missfärgningar.