PARTI DIVERSE, 18-1900-tal.

PARTI DIVERSE, 18-1900-tal.
398547. PARTI DIVERSE, 18-1900-tal.

Handväska(?) sent 1800-tal, plast/papp samt sidén, längd 22 cm.
Långpipa, detaljer av ben, sjöskum samt mässing, sent 1800-tal, längd 40 cm.
Karaff i form av sjöman, höjd 26 cm, 1900-tal, samt 6 medföljande glas, märkta Handmålat IP Halmstad.
Uppsatsskål (saknar lock), Samson, glasyrsprickor, höjd 17 cm.

Bruksslitage, ej genomgånget.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage, ej genomgånget.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 934