1 konfektsked i silver, rokokodekor, svensk importstämpel; Längd 14,5 cm, Vikt 22 g.
12 matskedar, "Ingrid"; Längd 21 cm.
8 dessertskedar, "svensk spetsig"; Längd 18 cm.
6 bakelsegafflar, "svensk spetsig", Längd 15 cm.
6 kaffeskedar, "svensk spetsig"; Längd 11,3 cm.
7 teskedar, "franska liljan"; Längd 13 cm.
1 kompottsked, "franska liljan"; Längd 14,5 cm.
1 strösockersked med invändig förgyllning, "franska liljan"; Längd 21 cm.
6 kaffeskedar, rokokomönster med blomma; Längd 10 cm.
6 kaffeskedar, rosknopp.
9 kaffeskedar, blommotiv.
6 kaffeskedar, gyllene, geometriskt mönster.
6 kaffeskedar, gyllene.
6 kaffeskedar, gyllene, rosenmönster.
2 konfektskedar, barockmönster.
Ca 32 övriga delar, bl a tårtspadar, serveringsskedar, kompottskedar, smörkniv m fl delar i nysilver och rostfritt.
Ålders- och bruksslitage, skicket varierar från hårt slitet till nyskick.
6 kaffeskedar, rosknopp.
9 kaffeskedar, blommotiv.
6 kaffeskedar, gyllene.