STOP, tenn, Niklas Ahnström, Wäxsjö, 1835.

3984302. STOP, tenn, Niklas Ahnström, Wäxsjö, 1835.

Dekor av blommor och fjäril.
Höjd: ca 20 cm, diameter 13 cm
Stämplad på insidan av botten. W, NAS, D4, och tre kronor.

Åldersslitage, små repor och skav.
Bottenringen aningen skev.

Gör en kostnadsfri värdering!

Dekor av blommor och fjäril.

Bottenringen aningen skev.

Antal besök: 181