VAS, Gouda, Holland, keramik, 1900-talets första hälft.

398252. VAS, Gouda, Holland, keramik, 1900-talets första hälft.

Märkning undertill 187(?) MORE A ARNHEM, HOLLAND OS.
Höjd 37 cm.

Bruksslitage, glasyrsläpp/nagg på fot, smärre glasyrsprickor på mynning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 37 cm.

Antal besök: 3 023